Agjencia Zhurnal.mk.

Momenti kur policët serb largojnë uniformat (Foto)

Në takimin e zhvilluar në Zveçan, është vendosur që serbët të largohen nga institucionet e Kosovës pas deklaratës, zyrtarë të Policisë së Kosovës janë parë duke larguar unifromat. Kyetari i Listës Serbe, Goran Rakiq dhe katër kryetarëve të komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, kanë vendosur për bojkotimin e institucioneve të Kosovës.

 

Zyrtarë të Policisë së Kosovës janë pare duke larguar uniformat e Policisë së Kosovës.

Ndërkaq, lista serbe është dorëhiqur prej çdo institucioni qendror, lokal dhe ai gjyqësor.

“Ne kemi vendosur të largohemi nga të gjitha institucionet politike, Kuvendi, Qeveria, dhe nga katër komunat në veri të Kosovës, por edhe që të largohen serbët nga gjyqësori, policia si dhe stafi administrativ në katër komunat në veri”, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq pas takimit.Në këtë takim me dyer të mbyllura, kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të të gjitha institucioneve të Kosovës nga rajoni i veriut, përfshirë këtu edhe punonjës të gjykatës, prokurorisë dhe policisë.

Related posts

Krasniqi: Qeveria i hapi në verë dasmat e ahengjet, për të na i mbyllur në vjeshtë shkollat dhe çerdhet

D V

Varhelyi: Shpresoj që të rinjtë e Kosovës së shpejti të udhëtojnë pa viza në BE

D V

Osmani: Modele që do ta shndërronin Kosovën në shtet jofunksional, as nuk na kërkohen as nuk i pranojmë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More