Agjencia Zhurnal.mk.

Momenti kur Granit Xhaka zbriti në fushë dhe iu dha zemër lojtarëve të Zvicrës në vazhdime

Spanja dhe Zvicra e kanë mbyllur kohën e rregullt dhe vazhdimet me rezultat të barabartë 1-1 në çerekfinalen e parë të Euro 2020, ndërsa penalltitë vendosën fituesin, që në këtë rast doli të jenë Spanja (3-1).

 

Golin për Spanjën e shënoi Denis Zakaria (autogol), ndërsa Xherdan Shaqiri shënoi për Zvicrën, ndërsa spanjollët ishin më të mirë nga goditjet e penalltive.

Granit Xhaka nuk kishte të drejtë lojë në këtë takim, pasi kishte mbushur numrin e kartonëve.

Po kapiteni i helvetëve, pas pjesës së parë të vazhdimeve, doli në fushë dhe ua mbajti një fjalim të zjarrtë lojtarëve të Zvicrës.

Ky gjest i tij është vlerësuar tej mase nga fansat e futbollit dhe mediat.

Bashkëlojtarët e tij arritën ta mbajnë portën e paprekur në vazhdime, duke fituar mundësinë të gjuajnë penalltitë.

Por në penallti përfundoi edhe kjo aventurë evropiane për Zvicrën, ku paraqitja e Granit Xhakës, por edhe e Xherdan Shaqirit, ishte në nivel të lartë. 

Related posts

Real Madridi starton me më të mirët ndaj Levantes – formacionet bazë

D V

Roma – Lazio, formacionet e mundshme të Derby della Capitale

D V

Spanja fton Abde Ezzalzouli – Maroku në telashe

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More