Agjencia Zhurnal.mk.

Modelja ruse, Irina Shayk shpreh mbështetjen për Ukrainën: Jo luftës

Modelja me origjinë ruse, Irina Shayk, ndau mbështetjen e saj për Ukrainën përmes Instagramit.

 

Shayk, 36-vjeçe, ndau një foto të një shenje paqeje bardh e zi në llogarinë e saj personale në Instagram, ndërkohë që Rusia po vazhdon të pushtojë Ukrainën.

“Jo luftës”, shkroi ajo.

Irina Shayk (Foto: Instagram)

“Unë do të dhuroj për Unicef dhe Red Cross Ukraine, jepni atë që mundeni. Duke u lutur për paqe botërore”, shtoi superylli.

Rusia dhe Ukraina të mërkurën theksuan se ishin të përgatitur të zhvillonin bisedime për herë të dytë, që nga fillimi i pushtimit rus ndaj fqinjit të saj javën e kaluar.

Rusia nisi një sulm në Ukrainë më 24 shkurt, me Vladimir Putinin që e cilësoi atë një “operacion special ushtarak”.

Pamje nga sulmet ruse në Ukrainë

Rreth 874,000 njerëz janë larguar nga Ukraina dhe agjencia e OKB-së për refugjatët paralajmëroi se numri mund të kalojë së shpejti shifrën e një milionëve. Të tjerë të panumërt janë strehuar nën tokë.

Të famshëm të tjerë kanë ndarë mbështetjen për Ukrainën dhe kanë dënuar sulmet e Rusisë.

Pamje nga sulmet ruse në Ukrainë

Related posts

Dhurata Dora me poza atraktive nga Zvicra, merr vëmendje në kostumin e zi me dekolte të hapur

D V

Kanye West ribashkohet me Kim Kardashian, por çfarë po ndodh me Irina Shayk?

D V

Fansja i propozon martesë Yll Limanit në mes të koncertit, ky është reagimi epik i tij

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More