Agjencia Zhurnal.mk.

Modeli i ri Abarth nga Fiat vjen me 240 kuaj/fuqi

Ishte vetëm çështje kohe përpara se Fiat 600 të merrte një version të përditësuar sportiv, Abarth, si modeli më i fuqishëm që vjen nga marka e vjetër italiane.

Abarth nuk ka konfirmuar shumë detaje për modelin e ri elektrik, por dihet se prodhon 240 kuaj/fuqi. Kjo është një rritje solide në krahasim me modelin e kaluar Abarth 500e me 155 kuaj/fuqi.

Ky version i ri do të prezantohet me njësinë e kufizuar të Scorpionissima, dhe vjen me një shtresë të ngjyrës së vjollcë Hypersonic.

Bëhet e ditur se për nder të 75 vjetorit të themelimit të kompanisë, Abarth do të prodhojë 1,949 njësi të 600e Scorpionissima.

Përmirësime të tjera përfshijnë rrota më të gjera dhe një sistem frenimi të përforcuar.

Megjithatë, ka të ngjarë që ky model i ri të mos jetë i disponueshëm në SHBA. 

Related posts

Kjo është Microlino Lite, mikrovetura elektrike që mund ta vozitni pa pasur nevojë për patentë shoferë

D V

Bateri të reja për automjetet elektrike – dimri nuk do të jetë më problem

D V

Njihuni me veturën më të shtrenjtë të planetit – modeli i ri nga Rolls-Royce kap vlerën e afro 30 milionë eurove

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy