Agjencia Zhurnal.mk.

Mjete piroteknike dhe ofendime në kor nga tifozët, gjobitet Llapi

Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjeve dhe incizimeve televizive, Llapi nga Disiplina është gjobitur me shumë 1000 euro, pasi simpatizuesit e skuadrës nga Podujeva ka hedhur mjete piroteknike tymuese dhe ka ofenduar në kor ekipin mysafirë, shkruan Gazeta Olle.

Vendimi i plotë:

FC ”Llapi”. Në minutat 1 dhe 3, simpatizuesit vendas kanë hedhur mjete piroteknike tymuese në afërsi të flamurit të kornerit, ndërkaq në minutat 50,54 dhe 80 kanë ofenduar në kor ekipin mysafir. Sipas raportit të delegatit të ndeshjes së xhiros së 14 të BKT Superligës, Llapi-Ballkani dhe xhirimeve televizive. Bazuar në nenin 52 paragrafi 1 pika C të Rregullores disiplinore; Dënohet me gjobë ne shumë prej 1000 euro. Afat i pagesës është 8 tetë ditë kur vendimi bëhët I iplotfuqishëm. (Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1).

/Gazeta Olle/

Related posts

Vazhdimi i bursës, MASH deri në fund të muajt pranon dokumentacionin

Xh M

EDITORIAL/ Pse akademikëve maqedonas u pengon udhëheqja e shtetit nga shqiptarët !?

Z.H

KE: Presim nga të gjithë të marrin pjesë në mënyrë konstruktive në regjistrim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More