Agjencia Zhurnal.mk.

Mjeku Zhan Mitrev jep 1 milion euro si garancë se nuk do të ikë nga shteti

Shkup, 5 tetor – Mjeku Zhan Mitrev ka garantuar shtetin se nuk do të ikë jashtë vendit dhe për këtë ka ofruar 1 milion euro. Ai dyshohet në hetimin që e ka hapur Prokuroria për procedurat e mjekimit në spitalin e tij, informon Zhurnal.

 

Më parë, mjekut i ishte marë edhe pasaporta me kërkesë të prokurorisë.

Para dy muajve nga prokuroria informuan se është sjellë urdhër për hetim kundër Mitrevit, përshkak dyshimeve se ka kryer vepër penale mashtrim nga neni 247 paragrafi 4 lidhur me paragrafin 1 nga kodi penal.

Nga Prokuroria patën njoftuar se hetimi do të përfundojë për rreth tre muaj ndërsa deklaratë kanë dhënë rreth 80% të të dëmtuarve./Zhurnal.mk

Related posts

Shtëpia përkujtimore “Toshe Proeski” dhuroi lodra për Klinikën e fëmijëve në Shkup

D V

MPJ-ja franceze: Ditët e ardhshme do të jenë vendimtare për hapjen e negociatave me RMV-në

Z.H

Osmani-Vikers: Mbretëria e Bashkuar është partner i dytë më i madh ekonomik dhe investitor kryesor i jashtëm i vendit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More