Agjencia Zhurnal.mk.

Mjedisi i biznesit në Hong-Kong ruan gjallërinë

Shkup, 21 tetor – Hong-Kong ka një klimë shumë aktraktive pêr biznesin e huaj dhe vazhdon të tërheqë investitorë dhe kompani nga vende të ndryshme të botës. 

 

Sekretari i Tregtisë dhe Zhvillimit Ekonomik Edward Yau u shpreh në një veprimtari të organizuar nga zyra e Bashkimit Evropian në Hong-Kong e Makao se Hong-Kongu mbetet një vend ideal për të krijuar biznese nga kompanitë, pavarësisht ndikimeve të pandemisë së COVID-19.

Një sondazh i fundit tregon se numri i operacioneve të biznesit me kompanitë mëmë jashtë vendit dhe në pjesën kontinentale të Kinës është rritur me dhjetë për qind, duke arritur në më shumë se 9 000 që nga viti 2017.

Related posts

Çfarë mund të bëjnë BE-ja dhe Britania, nëse bashkojnë forcat për Ballkanin

Redaksia

Jeta brenda burgut të grave në Kabul, pavarësisht që nuk kanë kryer kurrfarë krimi – qindra prej tyre janë prapa grilave

D V

Athina e mbuluar nga tymi

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More