Agjencia Zhurnal.mk.

Miteva: Shilegov në Shkup humbi me 8.000 vota, qytetarët u përcaktuan për ndryshime

Shkup, 20 tetor – Zëdhënësja e OBRM-PDUKM-së, Marija Miteva thotë se Shilegov ka humbur në Shkup me 8.000 vota.

 

“Qytetarët në pjesën më të madhe u përcvaktuan për ndryshime. Populli djha votë kundër qeverisë”, tha Miteva.

Ajo tha se Shilegov ka humbur në Butel me 6%, në Gjorçe Petrov me 40%, në Gazi Babë me 79%, në Aerodrom me 72%, në Kisella Voda me 81%, në Karposh me 20%, ndërsa në Këshillin për Bashkinë e Shkupit humbën me dallim prej 50 mijë votave.

“Dëshira e shumicës së shkupjanëve është e qartë, ata duan ndryshime dhe të ardhme më të mirë”, tha Miteva.

Related posts

Asnjë viktimë nga Kovid-19 në Tetovë

N E

Zv.ministri Rexhepi priti në takim këshilltarin nga ambasada bullgare Krasemir Dragnev

Z H

SHBA e dëshpëruar që Shkupi dhe Tirana nuk filluan negociatat, i bëjnë thirrje BE-së të mbajë premtimin

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More