Agjencia Zhurnal.mk.

Mishel për vizitë në Kosovë

Presidenti i Këshillit të Europës, Charles Michel viziton sot Kosovën. Ai do të takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani.

Takimi i tyre do të zhvllohet në orën 11:00.

Charles Michel mbërriti në Kosovë të martën pasdite.

Çështja kryesore që Kosova do të diskutojë me presidentin e Këshillit të Europës është liberalizimi i vizave.

Do të diskutohet gjithashtu marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Related posts

Molliqaj: Prej vitesh jemi për ripërcaktim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë

D V

Procesi i rekrutimit të ushtarëve të rinj të FSK-së, Ministria e Mbrojtjes jep detaje për ankesat

D V

Festa e Abetares në Pejë, Nagavci: Do ta shqyrtojmë me prioritet mospërfshirjen e nxënësve nga komunitetet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More