Agjencia Zhurnal.mk.

Miratohet marrëveshja me Italinë për refugjatët dhe projekt-ligji për Zonat e Mbrojtura

Është mbyllur sërish në kohë rekord seanca plenare në Kuvend. Ditën e sotme në rendin e ditës kaluan me shumicën socialiste dy projekt-ligje mjaft të rëndësishme.

E para u miratua me shumicë prej 77 votash marrëveshje për ardhjen e refugjatëve e nënshkruar nga kryeminstrat Rama-Meloni pak muaj më parë në Romë. Në Gjadër pritet të vijnë rreth 36 mijë afrikanë që duan të shkojnë në Itali.

Ndërsa projekt-ligji tjetër kishte të bënte me zonat e mbrojtura për të cilën shoqëria civile po proteston jashtë parlamentit. Seanca zgjati 8 minuta, teksa deputetët e PD-së së Lulzim Bashës munguan në seancë.

Related posts

Reshjet e dendura të shiut, përmbyten rrugët në Vlorë

Xh M

Si është të jesh president? Rrëfehet Bamir Topi

Xh M

Konfiskimi i aseteve ruse, Basha përshëndet vendimit e Kongresit Amerikan

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky