Agjencia Zhurnal.mk.

Ministrja Manastirliu viziton të plagosurit e aksidentit të Lanës: Mirënjohje stafit mjeksor

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka vizituar mëngjesin e sotëm së bashku me Kryetarin e Bashkisë, Erion veliaj, të plagosurit nga aksidenti që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Lumin e Lanës. Ministrja ka falenderuar ekipin mjeksor për shërbimin e menjëhershëm dhe gatishmërinë ndërsa ka njoftuar edhe se gjendja e të lënduarve është e qëndrueshme dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Mbrëmjen e djeshme një autobuz i Linjës së Unazës u aksidentua me një ‘benz’ dhe të dy automjetet përfunduan në Lanë. Ministrja Manastirliu shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes edhe mbrëmjen e djeshme.

Me Ogertën, sot te Spitali i Traumës. Lali e mban fjalën! Ta solla varësen dhe celularin.

Me Erionin, këtë mëngjes te Spitali i Traumës.#Mirënjohje ekipeve tona mjekësore, gjithnjë në lartësinë e detyrës 🙏🏼

Posted by Ogerta Manastirliu on Saturday, April 30, 2022

Related posts

A ju propozua Hungaria për tu arratisur si Gruevski? Meta: Kam respekt, e mori në qafë nepotizmi

Xh M

30 milionë euro të kursyera nga Amnistia Penale në Shqipëri, Manja: 780 të dënuar lënë qelitë

D V

Basha: Protestat me Metën në krye është autogol për opozitën, nxiti djegien e mandateve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky