Agjencia Zhurnal.mk.

Ministrja Kushi mirëpret fituesit e konkursit të pikturës “Shqipëria Ime”: Krenare për këta artistë të shkëlqyer

Tradita e konkursit të pikturës “Shqipëria Ime” gjatë muajit të festave të nëntorit ka vijuar edhe këtë vit. Ministrja e Arsimit dhe Sportit Znj. Evis Kushi i ftoi fituesit e këtij konkursi në ambientet e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit

 

“Krenare për këta artistë të shkëlqyer, për talentin dhe artin e tyre, por sidomos për vlerat e larta të atdhedashurisë që na kanë përcjellë me punimet e tyre”- shkruan Znj. Kushi në rrjete sociale. Ajo ka publikuar një video mjaft të veçantë me momentet më të bukura me fëmijët, të cilët i përkasin klasave dhe moshave të ndryshme.

“Këto piktura do t’i gjeni të ekspozuara edhe në hollin e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, e cila do të jetë e hapur gjatë muajit dhjetor për të gjithë të interesuarit, sigurisht në zbatim të të gjitha masave anti-COVID”- e nënvizon Ministrja Kushi.

Related posts

Deputeti i PD-së: Para selisë u godita edhe nga fytyra që njihja, që dikur i prisja si miq

D V

Arrin në 100 numri i shtëpive të dëmtuara nga tërmeti në fshatrat e Bulqizës

D V

Thyhet dera e PD-së, reagon Basha: Shoqëruesi i Berishës, super kriminel i kërkuar në Angli

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More