Agjencia Zhurnal.mk.

Ministrit Lavrov i ndalohet hyrja në Poloni

Ministrit të Jashtëm rus, Sergey Lavrov i është ndaluar hyrja në Poloni, ku duhet të merrte pjesë në takimin e krerëve të diplomacisë së OSBE-së.

 

Takimi ministror i OSBE-së do të zhvillohet në Lodz më 1-2 dhjetor. Rusia e ka quajtur këtë vendim të Polonisë si një provokim dhe të paprecedentë.

“Vendimi i Polonisë  është provokues dhe i paprecedentë”, thuhet në njoftimin për shtyp të diplomacisë ruse. Ne presim që Federata Ruse të zgjedhë anëtarët e delegacionit të saj në përputhje me rregulloret aktuale”.

Related posts

Izraeli prodhon dronin që mund të mund të bartë snajperë dhe pushkë

D V

Italia në kërkim të refugjatëve afganë që bashkëpunuan me italianët

D V

I mituri palestinez vritet nga të shtënat e ushtrisë izraelite

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More