Agjencia Zhurnal.mk.

Ministria e Drejtësisë: Ligji për amnisti nuk do të miratohet me flamur europian

Shkup, 1 tetor – Pohimet e kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, se Ligji për amnisti do të miratohet me procedurë të shkurtuar me Flamur evropian, janë të pabaza – reagojnë nga Ministria e Drejtësisë.

Sipas kësaj Ministrie, Ministri Krenar Lloga që nga dita e parë, qartazi e ka bërë të ditur se ky ligj nuk do të miratohet me Flamur evropian dhe se personalisht ai është kundër mundësisë së keqpërdorimit të flamurit evropian.Nga Ministria e Drejtësisë rikujtojnë se ligji është I njëjtë sikurse në vitin 2018, që është nënshkruar dhe mbështetur nga VMRO-DPMNE-ja. Sa do që të përpiqet VMRO-DPMNE të amnistojë ish-funksionarë të saj, një ligj të tillë nuk do të ketë – thonë nga Ministria e Drejtësisë.

Related posts

Musa Xhaferi: Zona 5, do të jetë lokomotiva e fitores së Frontit Europian

Xh M

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Redaksia

Klinika e fëmijëve në Shkup përballet me mungesë infermierësh

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy