Agjencia Zhurnal.mk.

Ministri turk i Mbrojtjes sot në Kosovë, takohet me Osmanin e Maqedoncin

Ministri i Mbrojtjes së Turqisë, Yasar Guler do të qëndrojë sot në Kosovë për vizitë zyrtare.

Me këtë rast ai do të takohet me homologun e tij kosovar, Ejup Maqedonci dhe komandantin e FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari.

Sipas njoftimit, takimi pritet të nis nga ora 09:00, teksa duke filluar nga ora 10:45 do të ketë edhe konferencë për media.

Guler gjithashtu do të pritet në takim edhe nga presidentja Vjosa Osmani, duke filluar nga ora 13:35.

Related posts

Zgjedhja e kryeprokurorit, Presidenca: Presim nga KPK që t’i adresojë shkeljet procedurale, në një proces të ri

D V

PSD do të mbajë sot konferencë lidhur me arrestimet

D V

Kuvendi sot i mban dy seanca – përfshihet edhe debati parlamentar në lidhje me Raportin e Komisionit Evropian për Kosovën

D V