Agjencia Zhurnal.mk.

Ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, Mehmeti raportojnë në Komisionin për Siguri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti do të raportojnë sot në Komisionin për Çështje të Sigurisë.

 

Raportimi në Komision do të nisë në ora 10:00.

Ndryshe, javën e kaluar ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, vizitoi pikë kalimet kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë, për të parë nga afër fillimin e zbatimit të marrëveshjes së arritur në Bruksel ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë, që ka të bëjë me vendosjen e targave të përkohshme të cilat do të jenë në formën e stikerave. 

Related posts

Ekonomia e Kosovës vazhdon të jetë e ‘varur’ nga paratë e diasporës

D V

Pacolli: Mos rrini duarkryq, dilni votoni

D V

Fillon periudha e rivotimit përmes postës për kryetar të Dragashit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More