Agjencia Zhurnal.mk.

Ministri serb: Në Këshillin e Sigurisë Kombëtare u vendos që nuk ka heqje dorë nga paqja

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Millosh Vuçeviq, tha se në mbledhjen e mbrëmshe të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, të cilën e kryesoi presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, është vendosur që të mos hiqet dorë nga ruajtja e paqes.

“Prandaj u bëjmë thirrje shqiptarëve dhe serbëve që të qetësojnë situatën, e veçanërisht serbëve në veri iu bëj thirrje të jenë të qetë dhe paqësor, të mos bien në provokime dhe të respektojnë EULEX-in dhe KFOR-in”, ka thënë Vuçeviq në Instagram.

Ai ka theksuar se shteti do të bëjë gjithçka për ta ruajtur paqen për siç tha “të gjithë qytetarët e Serbisë”.

“Ne vetëm duam që njerëzit tanë të qëndrojnë në vatrat e tyre dhe për këtë kërkojmë që të respektohet marrëveshja e Brukselit dhe të formohet Asociacioni”, tha Vuçeviq.

“Nuk ka dorëzim, të gjithë jemi me ju”, shtoi ministri serb.

Related posts

Kurti takim me mërgatën në Gjermani: Regjistrohuni, votoni dhe investoni në Kosovë

D V

Sot mblidhen katër komisione parlamentare në Kuvend

D V

Mblidhet Kuvendi, në rend dite marrëveshja për tunelin Tetovë-Prizren

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky