Agjencia Zhurnal.mk.

Ministri Sali paralajmëron dënime ose shkarkime nëse drejtorët kanë ndikuar në formimin e pagave në Klinika

Shkup, 28 tetor – Do të ndërmarrim masat e duhura, respektivisht do të shkarkojmë ose ndëshkojmë drejtorët nëse pagat janë formuar nën ndikimin e tyre, thotë ministri i Shëndetësisë Bekim Sali në përgjigje të pyetjes së gazetarëve.

 

Gjatë vizitës së sotme në pikën për vaksinim në Ambulancën “Prolet”, ai tha se është ende në pritje që Fondi për Sigurime Shëndetësore të bëjë një inspektim dhe të dorëzojë raportin përfundimtar, jo vetëm për Klinikën e fëmijëve, por edhe për katër të tjera.

“Formimi i pagës së punonjësve në bazë të Kontratës kolektive bazohet në disa tregues. Do të shohim nëse kjo ishte praktikë në periudhën e kaluar, apo vetëm në pjesën e periudhës së analizuar, do të shohim me analiza shtesë”, shtoi Sali.

Related posts

Zjarr në afërsi të Kombinatit të Duhanit, po digjen barakat e vjetra

Z.H

Apache-t britanik stacionohen në vend, do ndihmojnë 4.500 forcat e armatosura në stërvitje

Xh M

Dita e diel ditë jo pune, pas përfundimit të zgjedhjeve

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More