Agjencia Zhurnal.mk.

Ministri Milevski: Zaev nuk e tërheq dorëheqjen, po bisedohet për emrin e kryeministrit të ri

Shkup, 2 nëntor – Dorëheqja e kryeministrit Zoran Zaev është definitive dhe nuk ka vend për debat rreth kësaj, thotë kryetari i Partisë Liberal Demokrate (PLD), Goran Milevski, i cili mban edhe postin e Ministrit të pushtetit lokal.

 

“Dorëheqja është definitive, nuk ka dyshime, as vend për debat. Ne e kemi ditur këtë, sepse na u paralajmërua që në rrethn e parë”, ka deklaruar Milevski në Utrinski Brifing.

Sipas tij, pas dorëheqjes Zaev është duke diskutuar me partnerët e koalicionit vetëm për emrin e kryeministrit të ri, transmeton Zhurnal.

“Për ne nuk është aq i rëndësishëm emri i kryeministrit të ri, por si do tëvazhdojë politika e re”, ka shtuar Milevski.

Related posts

Ardijan Muça mirëpret në takim forumin rinor BDI

Redaksia

Aksidenti tragjik në Bullgari me shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Rama: S’ka fjalë për tragjedinë, dhimbje e madhe

D V

Kuvendi e miratoi ligjin për nënshtetësi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More