Agjencia Zhurnal.mk.

Ministri i Shqipërisë, Manja për vrasjen e Liridonës: Naimi nuk meriton të quhet shqiptar

Ministri i Drejtësisë së Shqipërisë, Ulsi Manja, ka kërkuar që rasti i vrasjes së Liridona Ademaj-Murseli të trajtohet në mënyrë transparente.

Ai ka thënë se është rasti i parë në trojet shqiptare ku ndodh një krim i përmasave të tilla.

“Ai meriton ndëshkim meritor. Rasti i Liridonës dhe i ndëshkimit meritor që do të duhej të marrin organet e drejtësisë, do të duhej të ishte një rast përgjithësues për të mos ndodhur më në shoqëritë tona një krim i tillë”.

“Për mendimin tim, ai nuk meriton të quhet shqiptar”, ka thënë Manja, duke iu referuar Naim Murselit, bashkëshortit të Liridonës i cili është arrestuar nën dyshimin se e ka porositur vrasjen e saj me të cilin ishte i martuar për 13 vjet.

Ministri shqiptar tutje është shprehur se tani i takon drejtësisë që të japë përgjigjen.

“Dhe përgjigjen duhet ta japë shpejt e në mënyrë objektive, për të mos lënë që rastit t’i vihet pluhuri i harresës”, ka deklaruar Manja për kp.

Related posts

Deputeti ukrainas porosi për Kosovën: Armatosuni, askush nuk ju mbron

Xh M

Daut Haradinaj në gjykatë: Kurti është veteran mashtrues, për të tjerët s’më kujtohet

D V

Glauk Konjufca shpallet i pafajshëm për akuzat për lotsjellësin në Kuvend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy