Agjencia Zhurnal.mk.

Ministri i Jashtëm italian flet me Kurtin dhe Vuçiqin, iu bën thirrje për përmbajtje

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani, ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, të cilëve u ka bërë thirrje për përmbajtje dhe kundër çdo veprimi të njëanshëm.

 

“Kam biseduar me Aleksandër Vuçiqin dhe Albin Kurtin, të cilëve ia sigurova përkushtimin tonë për stabilitetin në Ballkan. Në koordinim me Kryesinë e Këshillit të Ministrave, i bëjmë thirrje udhëheqjes së tyre për përmbajtje dhe kundër çdo veprimi të njëanshëm. Italia është protagoniste për paqen”, ka shkruar Tajani në një postim në Twitter.

Related posts

Në spitalet e Kosovës, 49 pacientë në gjendje të rëndë

D V

Deklarohet Kurti: Këta persona duhet të japin dorëheqje

Xh M

Hoti kërkon dakordim me opozitën dhe Këshillin ekonomik-social për pagën minimale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More