Agjencia Zhurnal.mk.

Ministri Hoxha: Pas ribalancit të buxhetit do të lëshohen subvencionet

Prespë, 2 korrik – Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha gjatë një aktiviteti në rajonin e Prespës, është pyetur edhe rreth vonesës së subvencioneve për bujqit. Ministri Hoxha ka deklaruar se i kupton shqetësimet e bujqive, por kriza e shkaktuar nga pandemia covid-19 ka vonuar lëshimin e subvencioneve. Gjithashtu Hoxha ka thënë se menjëherë pas ribalancit të buxhetit do të lëshohen subvencionet.

“Është dita e dytë e debatit në komision parlamentar për ribalancin e buxhetit, po sa të përfundojë debati dhe të votohet ribalanci i buxhetit, atëherë në llogaritë e fermerëve do të lëshohen subvencionet”, shtoi ministri Hoxha .

Subvencionet e bujqve për këtë vit u vonuan për shkak të pandemisë së covid-19, duke shkaktuar krizë ekonomike dhe financiare në vend dhe në mbarë globin.

Related posts

Nevojitet transparencë më e madhe gjatë miratimit të Kodit penal, thonë nga Këshilli gjyqësor dhe Këshilli i prokurorëve publik

D V

Në repartin e urologjisë u promovua procedura e re – u vendos nefrostoma perkutane

Xh M

Analizë/A janë mbushur me mend terroristët, apo do të provojnë sulme të reja në Kosovë?

I Z
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!