Agjencia Zhurnal.mk.

Ministrat Spasovski dhe Boçvarski për vizitë pune në Kumanovë

Shkup, 2 dhjetor – Ministrat e Punëve të Brendshme dhe Transportit dhe Lidhjeve, Oliver Spasovski dhe Bllagoj Boçvarski, sot do të jenë për vizitë pune në Kumanovë.

Siç informojnë nga shërbimi për shtyp i qeverisë, Spasovski dhe Boçvarski do të vizitojnë objektin e rikonstruktuar të SPB Kumanovë, një nga investimet kapitale të MPB-së, në zonën e të cilit janë kryer edhe rikonstruksionet e objekteve tjera policore. 

Ministrat do të vizitojnë edhe stacionin hekurudhor “Pero Çiço”, ku do të inspektojnë ndërtimin e hekurudhës – seksioni Kumanovë – Beljakovcë, si pjesë e Korridorit 8. 

Related posts

Qytetarët nesër e kanë lapsin në dorë me të cilin do të shkruajnë të ardhmen e tyre!

I.A

Rikthehet në politikë Hazbi Lika, i bashkangjitet Izet Mexhitit?

Xh M

Gjykata Supreme pasnesër do të mbajë seancë publike pas ankesës së babait të Vanjës kundër masës së paraburgimit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky