Agjencia Zhurnal.mk.

Milot Rashica pritet të luajë sot ndaj Chelseat

Chelsea dhe Norwich City do të përballen ditën e sotme në Premier League.

Blutë morën një fitore 1-0 ndaj Brentfordit në javën e tetë, ndërsa Norwëich fitoi pikën e dytë të sezonit kundër Brighton & Hove Albion.

Chelsea kryeson në Premier League me 19 pikë të marra nga 24 të mundshme.

Chelsea e di se një nga Manchester United ose Liverpool do të humbasë pikë të dielën dhe do ta ketë motivin e shtuar që të marrë rezultat pozitiv në këtë takim.

Milot Rashica pritet të luajë për ‘Kanarinat’ në këtë takim, me reprezentuesin kosovar që mund ta nis nga minuta e parë, ose të futet pastaj si zëvendësues.

Rashica ende nuk e ka gjetur golin e parë në Premier.

Related posts

Xhaferi: Fitër Bajrami të sjellë paqe, harmoni dhe mirëqenie për të gjithë

Redaksia

Në Maqedoni sot 32 viktima dhe 682 raste të reja me coronavirus

D V

LSDM: Po fundosen gënjeshtrat e Mickovskit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More