Agjencia Zhurnal.mk.

Miloshovski: VMRO-DPMNE fiton në 18 komuna në raundin e parë

Shkup, 17 tetor – Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, Antonio Milososki, kohët e fundit deklaroi se partia e tij fitoi 18 ulëse për kryetar bashkie në raundin e parë të zgjedhjeve lokale.

 

“Kandidatët tanë për kryetarë të komunave fituan në Prilep, Negotinë, Kavadar, Mogila, Novaci, Qendër, Ilinden, Sopishte, Petrovec, Jegunovc, Karbinc, Zrnovc, Kratovë, Sveti Nikole, Vinica, Bosilovo, Shtip, Veles.”

Sipas tij, VMRO-DPMNE është një hap larg fitores së raundit të parë të zgjedhjeve në Ohër.

Related posts

Kasami siguron shumicën në Këshill – Ja kush u zgjodh kryetar

I Z

Takim i drejtorit të BSP Tasevski me drejtorin e Shërbimit federal hetues Holcer

D V

Hekurudhat bullgare: Deri në vitin 2027 do të udhëtojmë me tren mes Sofjes dhe Shkupit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More