Agjencia Zhurnal.mk.

Milner nuk është i gatshëm për ndeshjen ndaj Tottenham

James Milner nuk do jetë me Liverpoolin në ndeshjen e kësaj jave ndaj Tottenham Hotspur.

Gjiganti anglez, Liverpool do të përballet këtë të diele si mysafirë me skuadrën e Tottenham, derbi ky që i takon xhiros së 15 të Premier Ligës.

 

Mesfushori anglez, James Milner nuk do të jetë i gatshëm që ta bëjë paraqitjen e tij të 600-të në karrierë kundër ‘Spurs’ të dielën.

Milner pësoi një lëndim në kokë në ndeshjen kundër Napolit në Ligën e Kampionëve dhe tani i ka ndërhyrë një protokolli të tronditjeve në kokë, gjë që nënkupton se ai nuk do të jetë i gatshëm për të luajtur në këtë vikend.

“Kur i nënshtrohesh protokollit të tronditjeve në kokë, nuk do të jesh i gatshëm për ndeshjen e radhës sepse duhet të kalosh nëpër disa faza të ndryshme. Ai është mirë. Ai është i gatshëm për stërvitje të vetme të hënën dhe në stërvitje të plota nga e marta”, tha Klopp.

Këtë sezon, 36 vjeçari, James Milner ka arritur të bëjë 18 paraqitje në të gjitha garat, duke e regjistruar vetëm një asistim mbi emrin e tij.

Related posts

Zinchenko pritet ta marrë numrin e fanellës së Torreiras i cili pritet të largohet

Lea Muslija

Pas James, Chelsea është në telashe edhe me Kante – Potter, i shqetësuar për francezin

Lea Muslija

Formula 1 anulon garën për Çmimin e Madh të Rusisë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More