Agjencia Zhurnal.mk.

Mile Zeçeviq zyrtarisht mer detyrën si sekretar gjeneral i LSDM-së

Shkup, 29 dhjetor – LSDM njoftoi se zyrtarisht ka marë detyrën sekretari gjeneral i ri i partisë, Mile Zeçeviq, përcjellë Zhurnal.

 

Funksioni i tij u njoftua para dy ditëve nga lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski i cili theksoi se nga ekipi i tij i ri pret punë të ndershme, punë efikase dhe me përgjegjësi.

“EKipi është zgjedhur në bazë të asaj që jam angazhuar në programin dhe në vet prezantimin në fushatën time, e ajo është se do të zgjedhë persona profesionist dhe efikas në kryerjen e përgjegjësive të tyre. Këtë e kërkova nga të gjithë para se t’i nominoj. Pres me përgjegjësinë dhe ndershmërinë e tyre të japin shembull në punën e partisë por edhe në institucionet që do të jenë. Të jenë të parët që do të tregojnë ndershmëri në punë, dhe jo vetëm të flitet për reforma, për zbatimin e drejtësisë në shtet” tha Kovaçevski.//Zhurnal.mk

Денеска стапи на функција новиот Генерален секретар на #СДСМ, Миле Зечевиќ.

Posted by СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија on Wednesday, December 29, 2021

Related posts

Besimi: Nuk do të ketë rritje të ndjeshme të çmimit të energjisë elektrike

D V

Ziadin Sela nga Tearca: Do ta fitojmë betejën ngase e kanë tepruar zullumin ndaj shqiptarëvе

Redaksia

Filloi fushata parandaluese në komunikacion “Vozit i çlodhur” në VK Tabanoc

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More