Agjencia Zhurnal.mk.

Milani kërkon pikë të reja në udhëtim te Cremonese, formacionet e mundshme

Pasi ka mësuar se Tottenhami do të jetë rivali i tyre në fazën e eliminimi direkt të Ligës së Kampionëve, Milani do të kërkojë tre pikë të reja nga ballafaqimi me Cremonesen në Serie-A.

Trajneri Stefano Pioli do të jetë i hendikepuar për shkak të disa mungesave duke përfshirë edhe sulmuesin kryesor Olivier Giroud i cili u ndëshkua me karton të kuq në fitoren ndaj Torinos, përcjellë KosovaPress.

 

Nuk përjashtohet mundësia që kuqezinjtë të paraqiten me shumë ndryshime në formacion.

Ndeshja zhvillohet nga ora 20:45 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Cremonese (4-2-3-1): Carnesecchi; Aiwu, Hendry, Lochoshvili; Sernicola, Meite, Pickel, Quagliata; Buonaiuto; Tsadjout, Okereke

Milan (4-2-3-1): Tatarusanu; Kalulu, Tomori, Kjaer, Ballo-Toure; Bennacer, Tonali; Messias, Rebic, Leao; Origi.

Related posts

Ramos: Dua që Mbappe të qëndrojë, me të dhe Neymar mund të bëjmë gjëra të mëdha

Z.H

Ronaldo: Shpresoj të luaj edhe për pesë vite tjera

Z.H

Milan dhe Inter pajtohen për stadiumin e ri – kapaciteti maksimal, 65 mijë ulëse

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More