Agjencia Zhurnal.mk.

Milani e fillon me fitore edicionin e ri në Serie A – Rossonerët fitojnë minimalisht ndaj Sampdorias

Milani e ka filluar me fitore edicionin e ri në Serie A, pasi ka mposhtur në udhëtim Udinesen me rezultat 1-0.

 

Pas vetëm nëntë minutash lojë, Brahim Diaz pranoi një asistim nga Davide Calabria, për ta futur topin në rrjetë.

Një mundësi e artë erdhi më pas për Sampdorian, por Manolo Gabbiadini dështoi ta fuste topin në rrjetë nga gjuajtja e lirë, pasi Mike Maignan bëri një pritje bravoroze.

Rade Krunic (26’) po ashtu dështoi të shënonte nga distanca, me topin që përfundoi mbi portë.

Në pjesë e dytë, kishte më shumë një lojë të fokusuar në mesfushë dhe skuadrat nuk arrinin të krijonin raste serioze.

.

Shansi më i mirë në 45 minutat e dytë ishte ai Gabbiadinit, që në minutën e 52-të lëshoi një goditje të fuqishme, por sërish Maignan ishte i vëmendshëm.

Milani rriti të ruante këtë rezultat, duke fituar tre pikë në xhiron e parë.

Rossonertë aktualisht kanë në vendin e tetë për shkak të golaverazhit më të dobët, gjersa në javën e dytë do të kenë punë me Cagliarin.

Related posts

Real Madridi monitoron situatën e Comanit

D V

BKT Superliga rikthehet në aksion, dy ndeshje interesante zhvillohen sot

D V

Solskjaer e pranon se Man Utd pati ‘fat’ në fitoren e vonshme ndaj Villarrealit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More