Agjencia Zhurnal.mk.

Mijallkov transferohet në spital, ka pasur dhembje barku

Shkup, 27 korrik – Ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, u transferua nga qendra e paraburgimit në Shuto Orizare në Spitalin “Sistina” këtë pasdite.

 

Drejtori i burgut paraprak të Shkupit, Filip Andonov, konfirmoi informacionin për “Fokus”.

“Me kërkesë të mbrojtjes dhe me miratimin e Gjykatës, Mijallkov u transferua në “Acibadem Sistina”. Ai u ankua për dhimbje barku.

Ai do të qëndrojë atje derisa të përfundojnë mjekimet e nevojshme”, tha Andonov./

Related posts

Dimovski: Askush nuk mund të na bëjë shtet nëse vet nuk bëhemi, para 2030tës nuk ka BE

Z H

Detaje për stervitjen e NATO-s në Strugë dhe Ohër

D V

Deklaratë e kandidatit për kryetar të Tetovës, Sadi Bexheti

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More