Agjencia Zhurnal.mk.

Mickoski: Zaev ka propozuar këshilltaren e tij për anëtare të Këshillit Gjyqësor

Shkup, 25 korrik – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në rrjetin social facebook ka shkruar se kryeministri Zoran Zaev e ka propozuar këshilltaren e tij Tanja Çaçarova, për anëtare të Këshillit Gjyqësor.

 

“Ja pse Maqedonia nuk është shtet i drejtë dhe përse nuk kemi gjyqësor të pavarur. Pse jemi në vendin e 111 për korrupsion dhe më të këqijtë në Evropë? Dhe pse nuk do të kemi sukses me Zaevin Këshilltar i Zaevit, financues i LSDM-së, anëtar qeveritar në bordin e Telekomit Tanja Çaçarova Ilievska, tani e paraqitur si eksperte e pavarur është propozuar për anëtar në Këshillin Gjyqësor. Këto janë ato vlera evropiane të Zaevit”, ka shkruar Mickoski.

Related posts

Shkup, samiti i parë për sipërmarrësi të grave

D V

BDI dhe Visar Ganiu po bëjnë histori në Çair, shumicë absolute dhe 50% gra në këshillin komunal

Redaksia

Dita e fundit e paraqitjes për regjistrues rajonalë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More