Agjencia Zhurnal.mk.

Mickoski: Sonte filloi ndryshimi, zgjedhje të reja parlamentare

Shkup, 31 tetor – Lideri i VMRO-së, Mickoski deklaroi se kjo një fitore bindëse që i takon qytetarëve të Maqedonisë.

 

Ai theksoi se nga sonte fillon ndryshimi në Maqedoninë e Veriut dhe një e ardhme e re.

Lideri i VMRO-së i falënderoi të gjithë qytetarët dhe partitë politike që e kanë mbështetur, Aleanca për Shqiptarët, Alternativa dhe Levica.

Mickoski tha se për kundër dallimeve të mëdha, treguam se mund të bashkohemi për një ardhme më mirë dhe së shpejti do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Related posts

Takim i Mariçiqit me kryetarin e ri të Këshillit për prokurorë publik Jolevski

D V

Ministri alternativ grek i Punëve të Jashtme Varviciotis nesër në Shkup

D V

Dramë në “Bit Pazar” mes policëve dhe një personi të armatosur

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More