Agjencia Zhurnal.mk.

Mickoski pyet për ndërtimin e spitaleve modulare, Zaev: Dëshira për pushtet iu ka bërë profiter politik

Shkup 20 shtator – Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në debatin e sotëm me liderin e LSDMS-së Zoran Zaev ka pyetur të parin e ekzekutivit nëse e di se kush është projektues i spitaleve modulare dhe nëse janë realizuar të gjitha A-testet në këto spitale, ndërkaq Zaev është përgjigjur ashpër duke deklaruar se nuk duhet të komentohet tragjedia në Tetovë pa përfunduar hetimi. Zaev thekson se në të gjitha rastet është vëpruar sipas ligjit.

 

“Dëshira për pushtet ta bëj njeriun profiter politik nga gjithçka, iu ka hije vetëm juve. Ju tashmë jeni bërë edhe hetues, i komentoni gjitha detalet. Unë deklaroj se është vepruar sipas ligjit, të gjitha rregulloret janë respektuar”, tha mes tjerash Zaev në debatin në Kanal 5

Related posts

Përdoruesit e rrugës “Serava” sot pa ujë

Redaksia

Kryeministri bullgar Petkov vjen për vizitë zyrtare në vend

D V

Procesi i vaksinimit, qytetarët të interesuar për dozën e tretë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More