Agjencia Zhurnal.mk.

Mickoski: Pres mbështetje të fuqishme nga populli për ndryshime

Shkup, 28 dhjetor – Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në intervistë për Radion e Maqedonisë tha se edhe pse situata duket sikur pa shpresë, e mira do të vijë.

 

SIpas tij, qytetarët nuk duhet të humbin shpresën për shkak se kohërat e mira do vijnë.

“Edhe pse gjendja është e tillë siç është për shkak të politikave të gabuara të qeverisë aktuale, e gjithë kjo do të përfundojë. Qytetarët ndjehen pa shpresë dhe shohin se si mosdisiplina sundon në shoqëri dhe në institucione. Kjo është për rezultat i politikave të gabuara dhe haousin që e krijuan”, tha Mickoski.

Ai theksoi se së shpejti do të ketë zgjedhje të parakohshme kuvendare.

“Në zgjedhjet e parakohshme kuvendare unë pres mbështetje të madhe për opozitën dhe OBRM-PDUKN-në”, u shpreh Mickoski.

Related posts

Drejtori i BSP-së Tasevski për vizitë në kufirin jugor bashkë me ambasadorin italian Silvestri

Z H

MPPS: Në vijim është pagesa e të drejtave të mbrojtjes sociale dhe të fëmijëve

D V

Dorëheqja e Zaevit nesër para Bordit Qendror të LSDM-së

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More