Agjencia Zhurnal.mk.

Mickoski: Për shkak të korrupsionit nuk ka mjaftueshëm investime

Shkup, 19 korrik – Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, kishte takim me Dan Orian të cilit i përfundon mandati i ambasadorit të shtetit të Izraelit në Maqedoni.

 

Në takim, siç njoftuan nga partia opozitare maqedonase, është biseduar edhe për nevojën për përmirësim shtesë të marrëdhënieve bilaterale mes dy vendeve përmes projekteve konkrete.

“Mickoski e njoftoi Orian për gjendjen politike të brendshme në Maqedoni duke theksuar se mungesa konkrete kundër korrupsionit është ndër arsyet se pse Maqedonia nuk është tërheqëse për investimet e huaja”, njoftojnë nga OBRM-PDUKM.

Ata shtojnë se Mickoski në këtë drejtim angazhohet për reforma sistematike.

Related posts

Gjithsej 316 raste të reja me Kovid-19, dhjetë të vdekur, 240 pacientë të shëruar

D V

Më shumë pronë – më shumë tatim, profiti ekstra duhet të tatimohet, këshillojnë ekspertët

R Zh

Temelkovski: Është rrënuar besimi në investimet në mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More