Agjencia Zhurnal.mk.

Mickoski: Mbi 500 nënshkrime në më pak se një orë për referendumin

Shkup, 7 Shtator – I pari i VMRO-së Hristjan Mickoski ka thënë se janë mbledhue mbi 500 nënshkrime në më pak se një orë për nismën e referendumit.

 

“Mbledhja e mbi 500 nënshkrimeve në më pak se një orë, edhe pse vetëm 100 nevojiten për nismën e referendumit. Faleminderit për reagimin dhe iniciativën e shpejtë.

Populli nuk dëshiron zgjidhje që mohojnë veçantinë dhe identitetit tonë”, ka thënë ai.

Related posts

EURACTIV: SHBA-të bëjnë presion mbi Bullgarinë që të heqë veton ndaj Maqedonisë

Z.H

Visar Ganiu mirëpriti në takim deputeten kosovare, Duda Balje

Z.H

Dy të emëruarit e Zaevit të hetuar për korrupsion, kush është në rradhë?

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More