Agjencia Zhurnal.mk.

Mickoski: I dërgoj mesazh administratës të mos kenë frikë, punët e tyre janë të sigurta

Shkup, 25 tetor – Edhe pse po kalon koha deri në ditën e votimit, presionet, makineria propagandistike e qeverisë, përpjekjet për të korruptuar votën tuaj intensifikohen. Dhe atë e bëjnë jo sepse janë të fuqishëm, por sepse janë të dobët dhe e dinë se do të humbasin. Vetëm një qeveri e dobët përdor abuzimin me pushtetin e shtetit. Dhe këtu dua të theksoj disa gjëra. Çmenduria në të cilën ata janë kryesisht për shkak të frikës nga humbja që do t’u ndodhë është aq e madhe sa ata arritën të përhapin të pavërteta, të nxisin tensionet, të shpikin gjëra, tha kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në tubimin e sotëm në Kërçovë.

 

Ai tregoi se çfarë po informojnë njerëzit këto ditë.

“Këto ditë po marr informacione nga disa komuna dhe qytete se zyrtarët lokalë të LSDM-së po kërcënojnë punëtorët në administratë, duke krijuar frikë se nëse ka ndërrim pushteti, OBRM-PDUKM do t’i shkarkojë. Ne nuk jemi Zoran Zaev, nuk hamë njerëz të gjallë”, tha Mickoski.

Related posts

Kandidati bullgar për president: Erdha në Maqedoni për t’i zgjatur dorën dhe për të bërë thirrje për arsye të shëndoshë

D V

Publikohen edhe 10 kandidatë për kryetarë komunash nga VMRO-DPMNE

Z H

Të gjitha mediat në rajon raportojnë për tragjedinë në Tetovë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More