Agjencia Zhurnal.mk.

Mickoski: Edhe shumë spekulime për mos paraqitjen e deputetit Rexhepi, do të presim deri në ora 12 që të shfaqet

Shkup, 11 nëntor – Hapen shumë spekulime për mosparaqitjen e deputetit të Besës, Kastriot Rexhepi në Parlament dhe as presidenti dhe as kryeministri nuk kanë qëndrim rreth asaj se ku gjendem unë, deklaroi kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristjan Mickoski, para Kuvendit pas ndërprerjes së seancës kuvendore për votimin e besimit të Qeverisë.

 

“Do të presim deri në ora 12 që të shfaqet deputeti. Fillimisht duhet të shohim nëse ai është gjallë, i shëndetshëm, i drejtë, për të parë se ku është njeriu. Përveç në një gjuhë të ndryshme nga maqedonishtja dhe shqipja, në mesazhin e rrjeteve sociale nuk dimë asgjë tjetër, fizikisht se çfarë ndodh me një person, nëse ai është diku me vullnetin e tij të lirë apo është atje vullnetarisht. Le të shohim vlerat që ai ndan, sepse deputetët nuk po zhduken vetëm në ato komunitete që ai renditi në statusin e tij në Facebook, si Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian. Presidenti i vendit që është më përgjegjës në situata të tilla së bashku me kryeministrin nuk kanë një qëndrim të qartë se ku është deputeti, sepse në Kuvendin e Maqedonisë nuk ka deputet”, theksoi Mickoski.

Lideri i opozitës tha se ata “nuk e dinë nëse Rexhepi është rrëmbyer apo ka ikur vullnetarisht”.

Ai tha se dje u spekulua se kjo do të ndodhte dhe se nëse konfirmohej se deputetët tregtoheshin “në këtë vend nuk ia vlen më që një person të merret me politikë”.

“Të shohim se çfarë do të ndodhë me burrin. Nëse nuk paraqitet, duhet të përgjigjet Ministria e Brendshme. Me sa di unë, Bilal Kasami ka dhënë një deklaratë, ka thënë se ka raportuar, që të shohim se çfarë do të ndodhë”, shtoi lideri i VMRO-DPMNE-së. 

Related posts

Zaev: Porosia ime për forcat progresive është që të dalin dhe të votojnë në zgjedhje

D V

Kryeministri Zaev në promovimin e Kompleksit Planet

Z H

Denoncime për kërcënime dhe blerje votash, të paktën dy kandidatë të përfshirë në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More