Agjencia Zhurnal.mk.

Mickoski bën thirrje për protesta masive në Ohër

Ohër, 6 tetor – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje deri te të gjithë qytetarët e Ohrit, të dalin sa më tepër në protesta në Ohër kundër klubit bullgar “Mbreti Borisi i tretë”. Ky klub pritet të hapet nesër në Ohër, informon Zhurnal.

 

Ai thotë se protesta është e drejtë demokratike dhe çdokush që dëshiron të protestojë le të del.

“Protesta është e drejtë demokratike, duhet të protestohet, gjithkush që dëshiron të protestojë mund të dalë, këtu nuk ka dilema. Bëj thirrje protesta të jetë e qetë që të mos lejojmë të përfitojnë nga këto ngjarje ata që e futën Maqedoninë në këtë situatë, e ajo sëhtë koalicioni BDI-LSDM. Thërras qytetarët masovikisht të dalin të mbështetin protestën, por gjithashtu bëj thirrje të mos lejojmë të ndodhin incidente që do ta fokusonte opinionin nga problemet reale, e ato janë inflacioni, krimi, korrupsioni, energjetika, kriza finansiare dhe shumë probleme tjera me të cilat përballet Maqedonia”, deklaroi Mickoski.

Ndryshe, thirrje për protesta bëri edhe partia “E Majta”./Zhurnal.mk

Related posts

Zaev: Do të mbetem të ndihmoj që të stabilizohet shumica dhe me mundësi të rritet

Z.H

650 afganë do të qëndrojnë në Maqedoni më së shumti 3 muaj

Z.H

Pendarovski: Nuk mund të arrijmë marrëveshje nëse fokusohemi te polemikat historike

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More