Agjencia Zhurnal.mk.

Micevski: Prisja nga BDI si parti e gjelbër ta drejtojë Ministrinë e Bujqësisë

Shkup, 24 dhjetor – Koordinatori i grupit kuvendar të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski është i befasuar se Ministria e Arsimit do t’i takojë BDI-së.

“Më befason deklarata e sotme se arsimi do t’i takojë BDI-së, për shkak se prisja nga partia e cila promovon agjendë të gjelbër nuk do t’i shmanget Ministrisë së Bujqësisë, ndërsa tani dëgjojmë se ajo ministri do t’i takojë LSDM-së”, tha Micevski.

Sipas tij, e gjithë kjo vjen për shkak se kjo qeveri nuk bazohet mbi parime dhe perspektiva evropiane, por vetëm në ndarje të funksioneve dhe tenderëve.

Ndryshe, ministri aktual i Shoqërisë Informatike dhe Administartës, Jeton Shaqiri tha se do të jetë ministër i ardhshëm në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës.

Related posts

Thaçi: BE-ja po vonon me eurointegrimin tonë, edhe opozita duhet të ndihmojë në këtë proces

Z.H

Të mërkurën konferencë për Ballkanin Perëndimor në Selanik, merr pjesë edhe Dimitrovi

N E

Kërcënimet ruse dhe iraniane “mund të jenë dërguar nga shtete tjera”

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More