Agjencia Zhurnal.mk.

Mexhiti: Ta rikthejmë Haraçinën duke ia dhënë votën Ridvanit

Shkup, 15 tetor – Haraçina është simbol, është flakadan i lirisë por mbi të gjitha Haraçina është amaneti ynë dhe Ridvani është ai qe do e dërgojë amanetin në vend, dhe do e rikthejë shqiponjën ne folenë e vet, kështu ka deklaruar Izet Mexhti në Haraçinë të Shkupit.

 

Haraçina është simbol, është flakadan i lirisë por mbi të gjitha Haraçina është amaneti ynë dhe Ridvani është ai qe do e dërgoje amanetin në vend, dhe do e riktheje shqiponjën në folenë e vet. Andaj, të dashur vëllezër dhe motra, ju jeni ata që do e riktheni shqiponjën në fole, me votën tuaj dhe me këmbëngulesinë tuaj !!

Ridvani meriton mbështetje, sepse dyert e Ridvanit nuk u mbyllën asnjëherë për shqiptarët, në veçanti për haraçinasit sa herë që kishin nevojë.

Të dielën me 17 tetor, ta rikthejmë Haraçinën aty ku e ka vendin, nën udhëheqjen e Ridvanit dhe vizionin e liderit Ali Ahmeti!”, është shprehue Mexhiti.

Related posts

Sondazhi i “Veçer”: Mbi 85% e qytetarëve të Shkupit mendojnë se premtimi i Arsovskës për transport publik falas nuk është i vërtetë!

D V

Një pjesë e lagjes “11 Tetori” pa ujë

D V

Lëvizja Besa sonte vendosi për Hasim Murtezanin si kandidat për Sarajin (Foto)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More