Agjencia Zhurnal.mk.

Mexhiti: S’ma ka marrë mendja që do vijë koha, BDI-në ta vajtojë Vuçiqi

Shkup, 11 shkurt – Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti, ka komentuar deklaratën e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili nga Nju Jorku ku mori pjesë ne mbledhjen e Këshillit të Sigurisë dërgoi mesazhe se Kurti dëshiron që në Maqedoni ta rrëzojë nga pushteti BDI-në dhe Ali Ahmetin.

“Ka një thënie nga e kaluara që thotë “mos e bjerë punën me të vajtu Stambolli”, por s’ma ka marrë mendja që këta do t’i vajtojë Vuçiqi dhe Beogradi”, tha Mexhiti. Ai komentoi edhe akuzat e BDI-së se deklarata e Vuçiqit është e koordinuar me Mickoskin dhe opozitën shqiptare. “AS vetë BDI-ja nuk i beson kësaj”, tha Mexhiti, shkruan gazeta LAJM.

Related posts

Aleksandër Vuçiq, po shqetësohet se po humb BDI-ja e Ali Ahmeti

Xh M

Bytyqi: Pagat në sektorin publik janë rritur me 70 për qind në mesatare që nga viti 2016

Xh M

7 vendet e Bashkimit Evropian me letër Brukselit: Përshpejtoni integrimin e Ballkanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy