Agjencia Zhurnal.mk.

Mexhiti siguron pacientët: Terapia në Onkologji është e sigurtë

Shkup, 11 shtator – Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, i ka siguruar të gjithë pacientët se terapia në Klinikën e Onkologjisë në Shkup, është kualitative dhe i përmbush të gjitha kriteret. Ai apeloi që ky rast të mos keqpërdoret nga politika dhe ju bëri thirrje qytetarëve mos të manipulohen, por t’i besojnë sistemit shëndetësor.

“I siguroj qytetarët e vendit dhe pacientët që terapia që merret në Onkologji është terapi kualitative, terapi që i përmbush të gjitha kushtet. Unë ju garantoj se pacientët e marrin të gjithë terapinë që shkruhet nga ekspertët apo specialistët e lëmisë. Por, dua të apeloj është një herë, mos të keqpërdoret ky rast për politikë ditore, për poena sepse kemi të bëjmë me jëtë njerëzisht. Nëse një pacienti i thua nuk është e sigurt terapia, ai do ta merr në dorë të vetë shëndetin dhe kjo do ta dëmtoje shëndetin e pacientit dhe nuk dëshirojmë të ndodh një gjë e tillë”, tha ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, në një intervistë për Alsat.

Related posts

BDI: VMRO dhe LSDM kundër idesë tonë për zgjedhjen e Presidentit në Kuvend, bashkë ishin edhe kundër Kryeministrit shqiptar

Xh M

Kocevski: Shoqata e Prokurorëve Publikë – partner aktiv në realizimin e prioriteteve

Xh M

Takimi i presidentit Pendarovski me rektoren e UKIM-it, Angellova

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy