Agjencia Zhurnal.mk.

Mexhiti pas takimit me Ahmetin: Debati kthehet në parti

Shkup, 4 Tetor – Kryetari i Degës së BDI-së në Çair, Izet Mexhiti pas takimit me kreun e BDI-së Ali Ahmeti në Reçicë të Vogël tha se debati mbi pakënaqësitë në BDI do të kthehet brenda partisë. Mexhiti theksoi se do të vihen në funksion organet e partisë për të gjitha vendimet.

 

“Kërkesa ishte që debati të kthehet në parti dhe mirë bëhet se do të kthehet në pari, do të themelohen organet, të funksionojnë organet, pra me organe të bëhen analizat dhe organet të vendosin për politikat e ardhshme dhe në vazhdimësi të shohim për kërkesat tjera”, tha mes tjerash Mexhiti.

Related posts

Besimi nga Brukseli: Jemi të përkushtuar drejt perspektivës së BE-së dhe arritjes së standardeve evropiane

D V

Besar Durmishi i BESËS u zgjodh kryetar i këshilli të Tetovës

Xh M

Ligji për shitjen e 50,000 hektarëve tokë bujqësore në pronësi të shtetit do të dorëzohet në Parlament

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More