Agjencia Zhurnal.mk.

Mexhiti: BDI sot përmes një mashtrimi po tenton sa më shpejt të sjell ligjin për kazinot (VIDEO)

Shkup, 9 tetor – Kryetari  dhe deputeti i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti theksoi se sot kanë qenë dëshmitarë siç tha një të teatri politik, ku sipas tij, BDI tentoi që të hap debatin për sjelljen e shpejt të ligjit për kazinot, duke keqpërdorur flamurin evropain. 

Ata përmes kësaj po keqpërdorin flamurin evropian, duke iu shmangur debatit të hapur publik, por te ta shihet tendenca është për të shfrytëzu si paravan propozimligjin. Ndërkohë, interesi i tyre ka qenë drejtori i Lotarisë, si Përparim bajrami, ku përpos tij tre anëtarë bordi janë njerëz të Grubit. Nuk luftohet biznesi i kazinove duke qenë në krye të atij biznesi dhe duke kultivuar ate, sepse qytetarët tashmë janë të vetëdijshëm për lulzimin e këtij biznesi, në vend të shkollave, çerdhe, sallave dhe objekteve tjera për të mirën e qytetarëve. Sot ishte evidente se vetëm BDI u pozicionua për këtë propozim-ligj, dhe kjo parti nuk lejoi që të debatohet për propozim ligj tjetër”, theksoi Mexhiti.

Related posts

Ali Ahmeti: Bujar Osmani është kandidati i BDI-së për president të Maqedonisë së Veriut

D V

Bytyqi – Smith: Mbretëria e Bashkuar dhe Maqedonia e Veriut kanë marrëdhënie të shkëlqyera ekonomike dhe potencial të madh për zhvillim

D V

Anulohet seanca e Komisionit të Kuvendit për çështje ekonomike për ligjet për projekte strategjike në energjetikë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy