Agjencia Zhurnal.mk.

Meta: Trishtim i thellë për bashkëkombasit tanë nga Maqedonia e Veriut

Tiranë, 23 nëntor – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura dhe u ka uruar shërbim të lënduarve në aksidentin në Bullgari.

 

“Hidhërim i madh dhe trishtim i thellë për humbjen aksidentale tragjike të jetës të bashkëkombësve tanë nga Maqedonia e Veriut”, është shprehur Meta.

“Në këto çaste të rënda i shpreh ngushëllimet më të thella familjarëve dhe autoriteteve të vendit fqinj, si dhe uroj shërim sa më të shpejtë dhe të plotë për të mbijetuarit!”.

Related posts

Treni ka goditur disa emigrant në hekurudhën Shkup-Gjevgjeli, një i vdekur dhe pesë të lënduar

D V

SHBA-ja lehtësoi rekomandimet për shtetasit e saj që udhëtojnë në Maqedoni

D V

VMRO-DPMNE: MEPSO-ja po fundoset në borxhe, ndërkaq blen bileta avioni në vlerë prej 125 mijë eurove

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More