Agjencia Zhurnal.mk.

Messi shkëlqen me dy gola, Argjentina e ka “nxehje” me Hondurasin

Argjentina ka triumfuar lehtësisht në miqësore kundër Hondurasit, me rezultatin 3-0. Njeriu i ndeshjes ishte Leo Messi, autor i dy gola ndaj një rivali modest.

Ndeshja u zhbllokua që në fillim, pasi Lautaro Matinez shënoi në portën e Hondurasit pas një asisti të Papu Gomez.

Në fundin e pjesës së parë Argjentina fitoi një penallti, që u kthye në gol pikërisht nga ylli i skuadrës, Leo Messi.

Sulmuesi i PSG në gjysmën e pjesës së dytë shënoi edhe golin e tretë dhe i dha fund këtij dueli, që Argjentinës i shërbeu si parapërgatitje për Botërorin e Katarit.

Related posts

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

Xh M

“Ai është i jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

Xh M

Largime masive nga Real Madrid, mbretërorët në kërkim të fondeve për Mbappe

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy