Agjencia Zhurnal.mk.

Messi mungon në ndeshjen ndaj Lorient për shkak të lëndimit

Lionel Messi do të mungojë në ndeshjen ndaj Lorient, në kuadër të Ligue 1, për shkak të lëndimit.

Argjentinasi e ka lënduar tendinën e Akilit dhe e ka të pamundur të rikuperohet në kohë për këtë sfidë.

 

Gjithsesi, brenda klubit janë të bindur se sulmuesi do të kthehet shpejt dhe takimi me Auxerre do të jetë i gatshëm 100 %.

Tash për tash nuk ka vend për panikë, në lidhje me mungesën e lojtarit për Kupën e Botës, pasi dëmtimi nuk po konsiderohet shumë serioz.

Ndeshja Lorient – PsSG luhet nesër në orën 13:00.

Related posts

Messi e Neymar qeshnin, derisa autoritet brazilian ndërprenë ndeshjen shkaku i katër lojtarëve të Argjentinës

D V

Zyrtare: Gattuso emërohet trajner i Valencias

Lea Muslija

Liverpool konfirmon largimin e Origi

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More