Agjencia Zhurnal.mk.

Mesfushori i Feyenoord, Toornstra: Mund të hasim në vështirësi ndaj Dritës, ata duan të luajnë futboll

Mesfushori i Feyenoordit, Jens Toornstra ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes kualifikuese për Ligën e Evropës ndaj Dritës.

Toornstra vlerësoi se kualiteti i Dritës nuk duhet vënë në pikëpyetje dhe mori shembull duelin ndaj skuadrës AS Trencin, kur ishin eliminuar para tri vitesh.

“Ju mund të hasni në vështirësi ndaj çdo kundërshtari, por kjo vërtet varet nga ne që ta parandalojmë këtë”.

“Ne i analizuam ata përmes video-analizës bashkë me asistentin Marino Pusic dhe skautin tonë”.

“Drita ka një skuadër që mundohet të bëjë futboll të mirë, por gjithashtu janë të rrezikshëm në kundërsulme”.

Related posts

Conte për mosluajtjen e Spence: Zgjedhjet janë të miat, unë e shoh atë në stërvitje

Lea Muslija

Shpjegimi brilant i Benzemas për goditjen e penalltisë me ‘Panenka’ dëshmon se ai është njeriu më i ‘ftohtë’ në botën e futboll

D V

Emir Sahiti fiton Kupën e Kroacisë me Hajdukun, mposhtën në finale Rijekën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More