Agjencia Zhurnal.mk.

Merret vendimi për Llapin pasi tejkaluan 10 përqind të kapacitetit për tifozë

Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjes dhe incizimeve televizive, u vendos që Llapit t’i shqiptohet masa disiplinore, vërejtje e fundit, shkruan Gazeta Olle.

Kjo pasi kishin tejkaluar 10 për qindshin e lejuar për shikues në takimin kundër Feronikelit të zhvilluar në fundjavë në Merdare.

Vendimi i plotë nga Komisioni disiplinor: 

FC ”Llapi”. Mos respektimi i vendimit të Qeverisë, lidhur me masat antiCovid 19, duke tejkaluar 10% të kapacitetit maksimal të shikuesve në tribuna, për çka është ndërprerë ndeshja për pesë (5) minuta. Sipas xhirimeve televizive në ndeshjen Llapi-Feronikeli. Bazuar në nenin 52 paragrafi 1 i Rregullores disiplinore i shqiptohet masa disiplinore Vërejtje të fundit.

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Batatina paralajmëron spektakël kur skuadra të rikthehet në “Zahir Pajaziti”

Redaksia

Taravari në Prishtinë, takon Glauk Konjufcën dhe Enver Hoxhajn

Z.H

Kostovski: Mickoski sërish në Budapest, për të marrë udhëzime nga Gruevski

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More